Słowianka Gorzów Wlkp.

Klub Sportowy Petanque Słowianka

Rzucali najlepiej – kolejny sukces młodych gorzowskich bularzy

Mateusz Kondrat i Paweł Pieprzyk zawodnicy KSP Słowianka zdobyli Puchar Polski drużyn dwuosobowych i uzyskali tytuł Mistrzów Polski Dubletów. Podopieczni trenera Wojciecha Hańczuka podczas zawodów w Dzierżonowie pokonali min reprezentantów polski – startowało 55 drużyn z całej Polski. Dobrze wypadły także inne gorzowskie drużyny – oprócz zwycięzców do szesnastki awansowały jeszcze dwa zespoły, podobny wynik uzyskali tylko gospodarze zawodów.

SUKCES Klubu Sportowego PETANQE „SŁOWIANKA” Gorzów Wlkp.

Historyczne złoto – świetny występ młodych polskich bularzy podczas Mistrzostw Europy juniorów w Belgii i pierwszy mistrzowski tytuł w historii naszego kraju.

Kadra na co dzień gra i trenuje w Gorzowie na bulodromie, przez większą część roku nq przy "Słowiance"

Na najwyższym stopniu podium stanął Paweł Pieprzyk, który wygrał konkurs strzału precyzyjnego . Nasza drużyna bardzo dobrze zaprezentowała się także w turnieju drużynowym – po pokonaniu min mistrzów świata z Włoch oraz Luksemburga awansowała do II fazy turnieju mistrzowskiego. Tam nasi zawodnicy spotkali się w grupie z wielokrotnymi medalistami mistrzowskich turniejów z Holandii i Hiszpanii – po pasjonujących meczach Polacy pokonali pomarańczowych i przegrali z południowcami. O awansie to fazy play off decydował kolejny mecz z Holendrami – tym razem przegrany przez biało czerwonych 11-13. ,,Mimo tej porażki i tak jesteśmy zadowoleni. My wciąż uczymy się od najlepszych , nie mamy centralnego systemu szkolenia, wszystko opiera się na zaangażowaniu niewielkiej grupki społeczników.

Wcześniej takie zespoły były dla nas nietykalne a teraz walczymy z nimi i wygrywamy.” - cieszy się Wojtek Hańczuk trener kadry.

Reprezentacja Polski juniorów to trzech zawodników KS Petanque "Słowinaka" – Maciej Hańczuk , Mateusz Kondrat, Dawid Wojciechowski oraz Paweł Pieprzyk ze Śremu – pod okiem Wojciecha Hańczuka trenują razem już od 4 lat.

Gorzowscy bularze wicemistrzami Polski.

Klub Sportowy Petanque Słowianka zajął drugie miejsce w tegorocznych rozgrywkach ligowych. W najwyższej klasie rozgrywek wystartowało 8 zespołów. Podczas dwudniowych zmagań w Śremie gorzowianie wygrali 5 z siedmiu pojedynków, tyle samo co mistrzowska ekipa z Żywca. O tytule zdecydował bezpośredni pojedynek w którym lepsi byli zawodnicy z południa Polski, na trzecim miejscu uplasował się klub z Liskowa w Wielkopolsce. Słowianka ma jeden z najmłodszych zespołów w I lidze - w meczach regularnie występuje dwójka utalentowanych juniorów - Maciej Hańczuk i Mateusz Kondrat to reprezentanci Polski w tej kategorii wiekowej- oraz grupa dwudziestoparolatków - Barbara Odalska, Marta Mazurkiewicz, Przemek Broniek, Wojtek Słomowski, których wsparło dwóch doświadczonych garczy - Janusz Mazurkiewicz i Wojciech Hańczuk - grający trener. Zawodnicy Słowianki od lat odnosili duże sukcesy w rozgrywkach młodzieżowych - pięć razy z rzędu zdobywali Mistrzostwo Polski juniorów, klubowe wicemistrzostwo to jeden z największych sukcesów w gorzowian w seniorskich rozgrywkach. W ogólnopolskiej lidze Petanque startuje - na trzech szczeblach rozgrywek- 26 zespołów z całej Polski.

Młodzi bularze najlepsi w niedzielnych Mistrzostwach Gorzowa

Zawody singlistów wygrał 20 letni Przemysław Broniek z Klubu Sportowego Petanque "Słowianka", który w finale pokonał Bernarda Challe, doświadczonego francuskiego gracza, który gra w Petanque ponad 40 lat, a który od kilku tygodni mieszka w Gorzowie. W zawodach na ,,Bulodromie pod drzewami” przy Centrum Sportowo - Rehabilitacyjnym "Słowianka" wystartowało 13 graczy. Najpierw rozegrano 7 rund eliminacyjnych, po których najlepsza czwórka już w systemie pucharowym walczyła o zwycięstwo. Niepokonany w rundzie zasadniczej był Wojtek Słomowski, po pięć meczy wygrali Bernard Challe oraz 13- letni Maciej Hańczuk- niedawny sensacyjny zwycięzca Pucharu Polski singlistów we Wrocławiu, reprezentant Polski Juniorów. Przemysław Broniek dzięki wysokiemu zwycięstwu w ostatnim meczu rundy eliminacyjnej jako jedyny zawodnik z 4 wygranymi zapewnił sobie awans do półfinału. W pierwszym półfinale, pierwszej, ale bardzo dotkliwej porażki doznał Wojtek Słomowski , którego Przemysław Broniek pokonał 13- 4. W drugim półfinale po pasjonującym meczu doświadczony Francuz pokonał naszego juniora 13-11. Finał to kolejny pasjonujący pojedynek, w którym tym razem lepszy od gościa z Francji okazuje się zawodnik KSP Słowianka – Broniek wygrywa 13-9. Trzecie miejsce po zwycięstwie z Maciejem Hańczukiem 13-6 zdobywa Wojtek Słomowski. Indywidualne Mistrzostwa Gorzowa rozegrano juz po raz 9. Zawody są zwykle oficjalnym zakończeniem sezonu, ale bularze z KSP "Słowianka" zapowiadają ,że jeżeli pogoda pozwoli, być może w październiku uda się zorganizować jeszcze jakiś turniej.

Maciej Hańczuk wygrał prestiżowy turniej we Wrocławiu i został najlepszym Polskim singlistą

13 letni zawodnik Klubu Sportowego Petanque Słowianka zdobył Puchar Polski wygrywając zawody w których startowało 127 najlepszych graczy z całej Polski. Maciej jest najmłodszym zwycięzcą w historii rozgrywanego od 8 lat turnieju, w którym gra się jeden na jednego. W czasie turnieju gorzowianin pokonał min. Jędrzeja Śliża, wielokrotnego Mistrza Polski z Żywca. ,,To były trudne zawodowy, trzeba być bardzo uniwersalnym graczem żeby w nich wygrać. To na pewno sukces, ale zwycięstwo wcale nie jest najważniejsze, ważne jest doskonalenie swoich umiejętności i to ,że zagrałem dobry turniej”- opowiada Maciek. Przypomnijmy ,że to nie jedyny tegoroczny sukces Macieja- wcześniej z kolegami z drużyny zdobył brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski Seniorów i złoty-trzeci raz z rzędu- w kategorii juniorów. Zawodnik KSP Słowianka od dwóch lat jest także w kadrze Polski juniorów, która bardzo udanie zaprezentowała się min. na tegorocznych Mistrzostwach Europy. Gorzowscy bularze zapraszają wszystkich , którzy chcą spróbować swoich sił w coraz popularniejszej dyscyplinie sportowej na otwarte treningi na bulodrom przy Słowiance – w każdy wtorek i czwartek o 17.30.