Słowianka Gorzów Wlkp.

Łąka solarniana

Dla spragnionych słońca w jesienne i zimowe dni proponujemy skorzystanie z łąki solarnianej. Do dyspozycji są cztery stanowiska z podgrzewanymi leżankami, nad którymi w bezpiecznej odległości są umieszczone lampy emitujące optymalną kompozycję opalających promieni UV-A. Umożliwia to delikatne opalenie, unikając jednocześnie poparzenia słonecznego. Urządzenie wywołuje efekt opalania tak jak w przypadku opalania światłem słonecznym. W trakcie seansu (15 minut) Klienci odpoczywają przy specjalnie dobranej muzyce relaksacyjnej.

Ogólne środki bezpieczeństwa:
  • Z urządzeń emitujących promieniowanie UV nie powinny korzystać osoby, których skóra ulega poparzeniu bez efektu opalenia. Osoby, które mają tendencję do ciężkich poparzeń słonecznych, osoby poniżej 16-tego roku życia oraz osoby cierpiące na raka skóry lub mające tendencję do zachorowania.
  • Należy przestrzegać instrukcji dotyczących opalania oraz przerw pomiędzy poszczególnymi sesjami.
  • Ekspozycja na promienie słoneczne lub promienie UV emitowane przez urządzenia może prowadzić do uszkodzenia skóry lub oczu. Po zwiększonej ekspozycji na promieniowanie może dojść do poparzenia słonecznego.
  • Zbyt częste korzystanie z urządzeń nasłoneczniających lub przebywanie na słońcu mogą doprowadzić do przedwczesnego starzenia się skóry oraz zwiększyć ryzyko chorób skóry.
  • Nie osłanianie oczu podczas opalania może prowadzić do zapalenia spojówek a nawet do uszkodzenia siatkówki. Częste powtarzanie sesji bez używania ochronnych okularów może prowadzić do wystąpienia zaćmy.
  • Należy zwrócić szczególną uwagę w przypadku osób ze zwiększoną wrażliwością na promieniowanie ultrafioletowe, a także, jeśli użytkownicy urządzenia stosują niektóre leki lub kosmetyki. W związku z tym należy przestrzegać odpowiednich środków ostrożności.
Facebook