+48 95 733 85 00 ; lodowisko +48 95 733 85 50 sekretariat@slowianka.pl

AQUA AEROBIK

START SEZONU 21 WRZEŚNIA

Czy wiesz, że Aqua aerobik to idealna forma ćwiczeń dla osób nie uprawiających czynnie sportu, osób z nadwagą, osób starszych oraz mających problemy z ze schorzeniami układu kostno-stawowego?

W ciągu zaledwie godziny zajęć spalanych jest około 580 kilokalorii. Aqua Aerobik to nic innego jak wykonywanie wybranych ćwiczeń i układów aerobiku w wodzie, przy czym nie jest tu wymagana umiejętność pływania. Siła wyporu wody sprawia, że ciało człowieka staje się lżejsze, a wykonywanie ćwiczeń jest dużo łatwiejsze. Podczas aktywności na ciało działa ciśnienie hydrostatyczne, wywierające wpływ na ruch klatki piersiowej, odciążając jednocześnie mięśnie potrzebne do utrzymania sylwetki w pionie oraz kręgosłup i stawy.

Urozmaiceniem klasycznych zajęć jest Aqua stepTo trening o charakterze wzmacniająco-wytrzymałościowym, którego głównym celem jest modelowanie bioder i pośladków oraz wzmacnianie mięśni brzucha. Zajęcia prowadzone są w wodzie płytkiej z wykorzystaniem platform umieszczonych na dnie basenu. Są to ćwiczenia idealne dla osób, które chcą kształtować i ujędrniać ciało, poprawiać swoją wydolność oraz lubią proste, intensywne ćwiczenia na stepie.

Jak wiadomo ciało ludzkie waży w wodzie o wiele mniej, a więc ćwiczenia w niej wykonywane nie powodują przeciążenia stawów, są bezpieczne i bardzo skuteczne. Przy tym woda stawia duży opór, można podczas tej formy ruchu zwiększyć siłę mięśni w takim samym stopniu, jak podczas wyciskających pot ćwiczeniach na siłowni. Trening w wodzie można stosować przez cały rok.