Sauny i solarium

Sauny / Łąka solarniania / Solarium / Strefa relaksu

Łąka solarniana

Zakaz udostępniania łąki solarnianej i solarium osobom, które nie ukończyły 18 roku życia (art. 5 ust. 1 ustawy z dnia 15 września 2017 r. o ochronie zdrowia przed następstwami korzystania z solarium)

Dla spragnionych słońca w jesienne i zimowe dni proponujemy skorzystanie z łąki solarnianej. Do dyspozycji są cztery stanowiska z podgrzewanymi leżankami, nad którymi w bezpiecznej odległości są umieszczone lampy emitujące optymalną kompozycję opalających promieni UV-A. Umożliwia to delikatne opalenie, unikając jednocześnie poparzenia słonecznego. Urządzenie wywołuje efekt opalania tak jak w przypadku opalania światłem słonecznym. W trakcie seansu (15 minut) Klienci odpoczywają przy specjalnie dobranej muzyce relaksacyjnej.

Ogólne środki bezpieczeństwa:

  • Z urządzeń emitujących promieniowanie UV nie powinny korzystać osoby, których skóra ulega poparzeniu bez efektu opalenia. Osoby, które mają tendencję do ciężkich poparzeń słonecznych, osoby cierpiące na raka skóry lub mające tendencję do zachorowania.
  • Należy przestrzegać instrukcji dotyczących opalania oraz przerw pomiędzy poszczególnymi sesjami.
  • Ekspozycja na promienie słoneczne lub promienie UV emitowane przez urządzenia może prowadzić do uszkodzenia skóry lub oczu. Po zwiększonej ekspozycji na promieniowanie może dojść do poparzenia słonecznego.
  • Zbyt częste korzystanie z urządzeń nasłoneczniających lub przebywanie na słońcu mogą doprowadzić do przedwczesnego starzenia się skóry oraz zwiększyć ryzyko chorób skóry.
  • Nie osłanianie oczu podczas opalania może prowadzić do zapalenia spojówek a nawet do uszkodzenia siatkówki. Częste powtarzanie sesji bez używania ochronnych okularów może prowadzić do wystąpienia zaćmy.
  • Należy zwrócić szczególną uwagę w przypadku osób ze zwiększoną wrażliwością na promieniowanie ultrafioletowe, a także, jeśli użytkownicy urządzenia stosują niektóre leki lub kosmetyki. W związku z tym należy przestrzegać odpowiednich środków ostrożności.