Regulamin Szkoły Pływania Słowianka
1
Postanowienia ogólne
- Organizatorem zajęć Wakacyjnej Szkoły Pływania Słowianki (w skrócie „WSPS”) jest Centrum Sportowo-Rehabilitacyjne „Słowianka” Sp. z o.o. z siedzibą w Gorzowie Wlkp. przy ul. Słowiańskiej 14, zwane dalej „Organizatorem”.
- Zajęcia Wakacyjnej Szkoły Pływania Słowianki, zwane dalej „zajęciami” są formą grupowej aktywności fizycznej dla dzieci, młodzieży i dorosłych polegającej na nauczaniu lub doskonaleniu umiejętności pływania, realizowaną w wydzielonym miejscu na basenie sportowym lub rekreacyjnym, prowadzonej przez wykwalifikowanych Instruktorów (osoby zatrudnione przez Organizatora i posiadające odpowiednie uprawnienia), odbywającą się w ustalonej ilości lekcji podczas jednego kursu, w wyznaczonych przez Organizatora dniach i godzinach w trakcie wakacji.
- Osobą odpowiedzialną za bezpośrednią realizację zajęć Wakacyjnej Szkoły Pływania Słowianki oraz rozwiązywanie bieżących spraw w tym zakresie jest Kierownik WSPS.
- Regulamin Wakacyjnej Szkoły Pływania Słowianki, zwany dalej „Regulaminem” obowiązuje wszystkich uczestników biorących udział w zajęciach realizowanych na basenie CSR „Słowianka” sp. z o.o. przy ulicy Słowiańskiej 14 w Gorzowie Wlkp.
2
Warunki uczestnictwa w zajęciach
- Uczestnikiem zajęć WSPS może zostać każda osoba w wieku od 5 lat, w wypadku której nie występują przeciwwskazania do wykonywania ćwiczeń fizycznych w wodzie, w szczególności przeciwwskazania zdrowotne.
- Uczestnictwo w zajęciach dzieci i młodzieży (osób poniżej 18 roku życia) jest możliwe wyłącznie, po przedstawieniu pisemnej zgody ich opiekuna prawnego.
- Osoba posiadająca przeciwwskazania lub ograniczenia wynikające ze stanu zdrowia, powinna każdorazowo przed przystąpieniem do zajęć skonsultować możliwość wzięcia udziału w zajęciach w pierwszej kolejności z lekarzem, a w następnej – z Kierownikiem WSPS. Udział w zajęciach mimo przeciwwskazań odbywa się na własną odpowiedzialność uczestnika lub jego opiekuna prawnego.
- Przystępując do zajęć i wchodząc do wody, uczestnik potwierdza, że stan jego zdrowia pozwala na udział w tych zajęciach. W przypadku osoby niepełnoletniej – odpowiedzialność za podejmowane przez nią czynności ponosi jej opiekun prawny.
- Każdy uczestnik lub jego opiekun prawny przed przystąpieniem do zajęć ma obowiązek zapoznać się z niniejszym Regulaminem oraz Regulaminem Pływalni.
- Zapisy na zajęcia odbywają się w następujący sposób:
- a) za pośrednictwem strony internetowej Organizatora poprzez wypełnienie „Formularza zgłoszeniowego uczestnictwa w SPS” pod linkiem: https://slowianka.pl/szkola-plywania-slowianki/formularz-zgloszeniowy-uczestnictwa-w-szkole-plywania-slowianki/ . Zgłoszenie należy wysłać z odpowiednim wyprzedzeniem, pozwalającym na opłacenie kursu w wymaganym terminie wskazanym w pkt 7.
- b) telefonicznie pod numerami: 607 849 660 lub 575 247 238.
- Klienci, którzy zapisali siebie lub dziecko na zajęcia mają obowiązek zapłacić za kurs maksymalnie do piątku w tygodniu poprzedzającym rozpoczęcie kursu.
- Dopuszcza się zapisanie uczestnika kursu w terminie późniejszym, w tygodniu rozpoczęcia kursu, jednakże pod warunkiem:
– wolnego miejsca w grupie,
– skutecznego zapisania, potwierdzonego przez pracownika Organizatora i równoczesnego opłacenia kursu,
– okazania potwierdzenia zapłaty za kurs Organizatorowi.
- Ostateczna informacja o dniach tygodnia i godzinach realizacji zajęć przypisana dla zgłoszonego uczestnika przesyłana jest przez Kierownika SPS w tygodniu poprzedzającym rozpoczęcie kursu w formie wiadomości SMS lub e-mail.
- Każdy uczestnik lub jego opiekun prawny przed przystąpieniem do zajęć ma obowiązek wypełnić, podpisać i złożyć u organizatora (w Kasie lub w Punkcie Obsługi Klienta) następujące dokumenty:
- Deklarację uczestnictwa w zajęciach WSPS wraz z niezbędnymi danymi, oświadczeniami i zgodami.
3
Warunki kupna i organizacji zajęć
- Grupowe zajęcia WSPS są organizowane w formie dwóch kursów. Każdy z kursów trwa 3 tygodnie i obejmuje po 9 lekcji z założeniem realizacji 3 lekcji tygodniowo.
- Terminy rozpoczęcia i zakończenia kursów oraz ich ceny Organizator publikuje na stronie www Organizatora w zakładce „SPS”, na FB lub w holu budynku basenu.
- Opłatę za Kurs należy uiścić w całości jednorazowo poprzez:
- a) płatność gotówką lub kartą w kasie kompleksu basenów.
- Faktury dla osób fizycznych wystawiane są wyłącznie na podstawie paragonu fiskalnego. W przypadku podmiotu gospodarczego, chęć pobrania faktury zamiast paragonu musi być zgłoszona przed dokonaniem płatności.
- Warunkiem sprzedaży kursu jest wcześniejsze wypełnienie i podpisanie Deklaracji uczestnictwa w zajęciach WSPS oraz wymaganych oświadczeń i zgód, co należy zrealizować w Kasach lub w Punkcie Obsługi Klienta Brak złożenia u Organizatora wymienionych dokumentów upoważnia go do odmowy sprzedaży kursu.
- Do rozliczania zajęć realizowanych w kursie oraz rejestrowania wejść do płatnej strefy służy karnet. Na podstawie karnetu wydawany jest transponder szatniowy bez którego nie ma możliwości wejść do płatnej strefy.
- Dodatkowa jednorazowa opłata za wydanie karnetu wynosi 20,00 zł i nie podlega zwrotowi (karnet pozostaje własnością Klienta). Może być on wykorzystany przy zakupie kolejnych kursów oraz innych usług. W przypadku zgubienia karnetu, na wniosek Klienta Organizator wydaje nowy karnet, po ponownym opłaceniu kwoty 20,00 złotych.
- Formuła kupna kursu na zajęcia WSPS ma charakter czasowy oraz ilościowy. Oznacza to, że kurs ważny jest w określonym przez Organizatora terminie oraz upoważnia do wykorzystania wyłącznie takiej ilości zajęć, jaka jest przypisana do kursu i terminu jego ważności.
- Po upływie terminu ważności kursu lub wykorzystaniu zajęć w przypisanym terminie usługa wygasa i nie jest dostępna na karnecie.
- Wykupiona usługa nie jest tzw. usługą przedpłaconą i nie upoważnia do żądania zwrotu zgromadzonych z tego tytułu środków lub wymiany ich na inne usługi po upłynięciu terminu ważności kursu lub w czasie jego trwania, z wyjątkiem sytuacji opisanych w paragrafie 5 niniejszego Regulaminu. .
- Liczba osób w jednej grupie może wynosić od 8 do 15 osób. Ilość instruktorów prowadzących zajęcia z jedną grupą wynosi od 1 do 2 i jest zależna od: wieku uczestników, miejsca prowadzenia zajęć, stopnia oswojenia z wodą oraz od umiejętności pływackich.
- Czas trwania zajęć wynosi:
– 45 minut, z wyjątkiem pierwszych zajęć, podczas których lekcja może trwać 30 minut – dla grup w wieku od 5 lat.
- Łączny czas pobytu uczestnika w płatnej strefie kompleksu basenów wynosi 75 minut z przeznaczeniem:
– 45 minut – na zajęcia w wodzie z instruktorem
– 30 minut (2 x 15 minut) – na pobyt w strefie szatni, natrysków i suszenia włosów.
- W przypadku przekroczenia 75 minut, uczestnik kursu lub jego opiekun każdorazowo przy wyjściu z basenu (w kasach) ma obowiązek zapłacić za przekroczony czas, zgodnie
z aktualnie obowiązującym cennikiem usług basenowych. Nie ma możliwości zapłaty za przekroczony czas karnetem WSPS. - W przypadku, gdy tego wymaga sytuacja, rodzic lub opiekun prawny mają możliwość bezpłatnego wejścia do szatni w celu przebrania dziecka, korzystając ze specjalnej wejściówki 30 -minutowej w ramach wykupionego kursu. W przypadku przekroczenia tego czasu, rodzic/opiekun prawny jest zobowiązany zapłacić kwotę w wysokości ceny biletu jednogodzinnego, a po upływie 60 minut przebywania w płatnej strefie – za każdą dodatkową minutę – opłatę zgodną z aktualnym cennikiem Organizatora.
- Niezależnie od wymienionych w punkcie 14 możliwości, rodzic lub opiekun prawny może korzystać z usług basenowych Organizatora pod warunkiem wykupienia ważnego biletu na te usługi.
- Terminy realizacji zajęć mogą ulec zmianie z ważnych przyczyn obiektywnych, nie leżących po stronie Organizatora, takich jak: awaria techniczna, przebieg imprez sportowych i kulturalnych odbywających się na basenach Organizatora, stan zagrożenia epidemicznego czy inne nadzwyczajne zdarzenia. W razie odwołania zajęć z wymienionych wyżej przyczyn, kurs zostanie przedłużony o taką samą ilość jednostek lekcyjnych, które się nie odbyły. Informacja o odwołaniu zajęć przekazywana jest bezpośrednio uczestnikom przez instruktorów na zajęciach w tygodniu poprzedzającym zmiany. Dodatkowo informacja zamieszczana jest w formie ogłoszenia pisemnego w holu budynku basenu oraz na stronie internetowej Organizatora.
- Organizator nie przewiduje „odrabiania” opuszczonych zajęć w innych terminach i grupach. Warunki zwrotów za niewykorzystane zajęcia opisane są w § 5.
4
Zasady bezpieczeństwa i higieny
- Przed wejściem do wody należy dokładnie umyć się pod natryskiem.
- Osoby z chorobami skóry, infekcjami, otwartymi skaleczeniami, ranami nie mogą uczestniczyć w zajęciach.
- W trakcie zajęć uczestnik zobowiązany jest prawidłowo reagować na wszystkie polecenia instruktorów i ratowników.
- Wszelkie urazy i skaleczenia należy bezzwłocznie zgłosić instruktorowi.
- Kadra instruktorska odpowiada za rzetelne prowadzenie zajęć, natomiast za bezpieczeństwo osób korzystających z basenu odpowiadają ratownicy pełniący dyżur na pływalni.
- Instruktor prowadzący zajęcia i Organizator nie odpowiadają za ewentualne pogorszenie się stanu zdrowia uczestnika, będące następstwem jego udziału w prowadzonych zajęciach.
- Zabronione jest uczestnictwo w zajęciach po spożyciu alkoholu oraz innych środków zaburzających sprawność psycho-ruchową.
- Instruktor ma prawo usunąć z zajęć osobę nie przestrzegającą Regulaminu WSPS oraz Regulaminu Kompleksu Basenów CSR „Słowianka” bez prawa do zwrotu środków za te zajęcia.
5
Warunki rezygnacji z kursu i zwrotów
- W przypadku, gdy Klient wykupił kurs i zrezygnował z niego w ciągu 3 dni roboczych od zakupu karnetu lub od daty pierwszych odbytych zajęć, nie biorąc udziału w żadnej z lekcji lub wykorzystując tylko jedną lekcję, Organizator dopuszcza zwrot środków zapłaconych za karnet, pomniejszonych o opłatę manipulacyjną w wysokości 15 procent ceny brutto usługi oraz o jednostkowy koszt odbytej lekcji. Opłata manipulacyjna pobierana jest w takich przypadkach przez Organizatora jednorazowo na pokrycie kosztów organizacyjnych i osobowych. Dodatkowo należy spełnić łącznie opisane niżej dwa warunki:
– zgłosić skutecznie rezygnację osobiście lub telefonicznie Organizatorowi w ciągu 3 dni roboczych od wykupienia kursu lub od daty pierwszych odbytych zajęć (skutecznie oznacza odebranie i zapisanie danych przez pracownika Organizatora),
– złożyć pisemnie rezygnację zgodnie z wytycznymi opisanymi w punkcie 9 paragrafu 5 w terminie do 10 dni kalendarzowych od wykupienia kursu lub od daty pierwszych odbytych zajęć.
Opisane powyżej warunki mają stworzyć Organizatorowi możliwość zapisania na kurs innego uczestnika w miejsce rezygnującego.
- Dopuszcza się rezygnację z udziału w kursie w trakcie jego trwania oraz opuszczenie zajęć wyłącznie z ważnych i umotywowanych powodów. Za ważne powody uważa się udokumentowane przyczyny obiektywne, mające charakter trwały lub długookresowy, niezależne od uczestnika – na przykład długotrwała choroba lub zmiana miejsca zamieszkania. Za ważne i trwałe powody nie uważa się takich zdarzeń jak: niezadowolenie z przebiegu zajęć, strach związany z wodą i nauką pływania czy pojedyncze nieobecności.
- Klient powinien mieć na względzie fakt, że utworzenie grupy nauki/doskonalenia pływania wiąże się z zaangażowaniem ludzkim oraz innymi stałymi kosztami obsługi uruchomionego kursu ponoszonymi przez Organizatora, zatem decyzja o uczestnictwie w kursie powinna być jednoznaczna i przemyślana. W przypadku wątpliwości, co do przebiegu kursu, Organizator proponuje uprzednie skorzystanie z zajęć indywidualnych.
- W przypadku opuszczenia zajęć z ważnych i trwałych powodów, uczestnik kursu lub jego opiekun prawny ma prawo do zwrotu środków za usługi niewykorzystane, jednakże w kwocie pomniejszonej o koszty uczestnictwa w kursie i rezygnacji z niego. Przelicznik, o którym mowa w punkcie 5 precyzuje w sposób ryczałtowy kwotę zwracaną, uwzględniając zarówno koszt rezygnacji związany z wydatkami Organizatora opisanymi w punkcie 3 , jak i wartość wykorzystanych już zajęć.
- Przelicznik zwracanych Klientowi środków w przypadku uznanych przez Organizatora rezygnacji:
Kurs 9 lekcji:
Ilość nieobecności podczas kursu – 9 zajęć | Wartość brutto środków zwracanych Klientowi (z wyjątkiem pkt 1) |
do 2 zajęć | 0 |
od 3 do 6 zajęć | x 55% |
od 7 – 8 zajęć |
x 65%
|
9 zajęć (po spełnieniu warunków) | Kwota wynikająca z zasad opisanych w pkt 1 § 5 |
- Ubieganie się o zwrot środków na podstawie zapisów w punktach od 2 do 5 niniejszego paragrafu może nastąpić w trakcie lub po zakończeniu kursu. W przypadku ubiegania się o zwrot po zakończeniu kursu, złożenie pisemnego wniosku w tym zakresie nie może nastąpić później niż 30 dni po zakończeniu kursu.
- Organizator nie dopuszcza możliwości zwrotu środków inaczej niż w drodze opisanej w punktach od 1 do 6 niniejszego paragrafu.
- Organizator w ramach zwrotu środków proponuje w pierwszej kolejności przeniesienie przysługującej kwoty na poczet innych usług basenowych lub na kolejny kurs pływania pod warunkiem dopłacenia różnicy między ceną za kurs a przenoszoną kwotą.
- W celu realizacji wniosku o zwrot środków, Klient jest zobowiązany do złożenia pisemnego oświadczenia o rezygnacji z kursu wraz z podaniem następujących informacji:
– konkretnych, przewidzianych Regulaminem przyczyn rezygnacji/opuszczenia zajęć,
– danych uczestnika i jego opiekuna prawnego (imię, nazwisko, adres i numer telefonu kontaktowego), – wysokości zapłaconej kwoty za kurs (należy załączyć kopię paragonu lub dowód wpłaty),
– ilości niewykorzystanych zajęć,
– preferowanego i dopuszczanego przez Organizatora sposobu rozliczenia niewykorzystanych zajęć.
- Środki pieniężne przeznaczone do zwrotu są wypłacane Uczestnikowi lub jego opiekunowi prawnemu w formie:
– przelewu elektronicznego, po podaniu w pisemnej rezygnacji numeru konta oraz danych posiadacza konta takich, jak imię i nazwisko oraz adres,
- Wniosek o zwrot każdorazowo rozpatrywany jest przez Zarząd CSR „Słowianka” Sp. z o.o.
w terminie do 30 dni od daty jego wpłynięcia do Organizatora. - Każdy karnet ma określoną datę ważności, ustaloną na 30 dni po zakończeniu kursu. W tym czasie, w przypadku braku możliwości ubiegania się o zwrot środków, pojedyncze niewykorzystane w kursie lekcje można zamienić na 75-minutowe wejścia dla 1 osoby na kompleks basenów (nie dotyczy saun) we własnym zakresie i w godzinach gdy obiekt jest czynny (Organizator nie zapewnia udziału instruktora).
6
Postanowienia końcowe
- Organizator zastrzega sobie prawo do dokonywania zmian w Regulaminie.
- Uczestnicy zajęć są informowani o ewentualnych zmianach za pośrednictwem strony internetowej, komunikatów w holu budynku basenu, drogą mailową lub SMS-em.
- Reklamacje lub wnioski należy zgłaszać w formie pisemnej w Punkcie Obsługi Klienta CSR „Słowianka” sp. z o.o., znajdującym się w holu głównym basenu.
- W sprawach nieuregulowanych Regulaminem decyzje podejmuje Zarząd CSR „Słowianka” z o.o.
- Każdy uczestnik zajęć oraz opiekun prawny uczestnika przyjmuje zobowiązanie do zapoznania się z treścią niniejszego Regulaminu przed przystąpieniem do kursu i jego zakupem. Zakup kursu jest równoznaczny z zapoznaniem się i akceptacją brzmienia niniejszego Regulaminu.
- Niniejszy regulamin wchodzi w życie z dniem 27 maja 2024 r. i uchyla regulamin zatwierdzony uchwałą nr 52/2023 z dnia 06.06.2023 r.